Reikäpelimestaruus pelattiin  8.-9.7. | Nordcenter

 

 Siirtosääntö voimassa.

 

Reikäpelimestaruus pelattiin 8.-9.7.

Nordcenterin reikäpelimestaruudet ratkaistiin viikonloppuna

Golf+padel yhdistelmäkisa pelattiin 5.7.

Iloiset padelistit pelin jälkeen

Pientä jännitystä vallitsevan sään suhteen, mutta sade pysyi pois, eikä tuulikaan haitannut liikaa.
Padel pelattiin americano-pelimuodolla, missä pelipari vaihtuu joka kerta.
Saadut pisteet muunnettiin golfin pisteiksi siten, että jakaja saatiin eniten padel-pisteitä keränneen pistepotista, kun se jaettiin 9 reiän par-tuloksella 18. Golf pelattin Freamin takaysi täysin tasoituksin pistebogey-kisamuotona.

Voittajaksi selviytyi tasaisella pelillä Jan Sasse. Toiseksi nousi hienon 9 reikää pelannut Motomi Yamagata-Salo ja padel-kisassa eniten pisteitä kerännyt Jean Juslin tuli kolmanneksi.

Kiitos kaikille osallistujille kivasta sporttipäivästä ja tsemppiä kesän peleihin!

Keskellä kisan voittaja Jan Sasse

Oikealla toiseksi sijoittunut Motomi Yamagata-Salo ja vasemmalla kolmanneksi sijoittunut Jean Juslin




GOLF & PADEL TULOKSET



5.7.2023







PadelPadelGolf 9rYHTEENSÄ
SIJOITUSOsallistujatPisteetMuunnetutPBPISTEET
1Sasse Jan12816,461935,46
2Yamagata Motomi11614,912034,91
3Juslin Jean14018,001432,00
4Sipola Saku12415,941631,94
5Nyman Georg13016,711531,71
6Mantila Ritva749,512029,51
7Kaarnalahti Minna10012,861628,86
8Koponen Laura8410,801424,80